Dveře a jejich povrchová úpravaCo se týká povrchové úpravy dveří, tak zvolit si můžeme z několika způsobů. Kromě levných fólií se dále jedná např. o voskování, lakování, lamináty, dýhovaný povrch, masivní dřevo atd. Zatímco do bytů jsou ideální dveře vyrobené ze dřeva, u domů jsou naopak vhodnější dveře dýhované, lakované nebo z masivního dřeva. Vybrat si můžeme i výplň interiérových dveří – na výběr máme např. kazetové výplně, které jsou nejčastější, levnou papírovou voštinu, která se hodí spíše do bytových prostor a nebo kvalitní, ale drahou dřevotřísku. U výběru povrchové úpravy dveří hodně záleží na jejich zátěži – nejjednodušším typem povrchu je fólie, která je nejlevnější a je určená pouze k malé zátěži. Do míst se střední zátěží se pak hodí např. laminát, který může i imitovat dřevo. Naopak nejdražší je povrch z masivního dřeva, které je ale nejvíce odolné a snese nejvyšší zátěž. Pokud jde o tloušťku povrchové úpravy, tak ta se pohybuje od 0,1 mm u fólií až po 5-6 mm u masivního dřeva.

Koupelny fotogalerie jako inspirace pro vás a váš byt. Hotové záclony a závěsy do domácnosti za skvělé ceny. Nabízíme plastová okna, eurookna, dřevěná okna a hliníková okna, dveře.

Dveře a jejich těsnění

Další důležitou otázkou u dveří je jejich těsnění. To bývá nejčastěji samolepící, ale může být také např. kartáčové nebo silikonové. Těsnění dveří pomocí těsnicích systémů dále rozlišujeme na náběhové, výsuvné, rezonátorové, magnetické a utěsnění pomocí prahu. Kromě těsnění pro dveře je hodně důležité mít také kvalitní těsnění pro okna.

Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je místnost v lidském obydlí, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava. Nahlížení do katastru nemovitostí online pro každého.

Dveře a jejich rozměry

Jaké jsou nejčastější běžné rozměry dveří? Jaka bývá obvykle jejich šířka a výška? V případě klasických dveří, které mají standardní rozměry, se zpravidla jedná o šířku 600, 700, 800 nebo 900. Jedná se vždy o světlou šířku zárubně dveří a to v milimetrech. Co se týká výšky, tak tam  běžně rozlišujeme ze dvou výšek – 197 cm a 210 cm. Opět se v obou případech jedná o rozměr světlé výšky zárubně dveří . Skutečná výška celých dveří je pak malinko větší. Pokud jde o otázku, jaký rozměr máme u dveří zvolit, tak hodně záleží i na tom, o jakou místnost v bytě či domě se jedná. Zatímco pro koupelny nebo toalety se často doporučují dveře s šířkou 70 cm, pro obytné místnosti už je vhodná spíše šířka 80 cm. Před nákupem nových dveří je ale vždy třeba si všechny rozměry důkladně přeměřit, nebo nejlépe pozvat si odborníky, kteří nám zárubně nebo stavební otvory proměří a poradí, jaký typ a velikost dveří zvolit.

Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice. Sconto nábytek nabízí akční zboží, které si můžete prohlédnout v aktuálním Sconto nábytek katalogu. Katastr nemovitostí nahlížení online je web obsahující užitečné informace.Kde můžeme koupit nové dveře?

Nové dveře si můžeme vybrat a koupit v různých specializovaných obchodech, nebo si vybrat z široké nabídky na internetových stránkách jednotlivých firem a výrobců. Při nákupu v obchodě se určitě vyplatí navštívit spíše známé a prověřené firmy, které mají v této oblasti hodně zkušeností a nekupovat levné dveře např. v hypermarketech apod. Vždy je lepší nechat si poradit od zkušeného odborníka a ty v běžných hypermarketech nenajdeme. Při výběru nových dveří přes internet je pak ideální ještě před nákupem obchod navštívit, případně se alespoň přes e-mail poradit s prodejcem. Nabídka všech možných typů dveří, jak do bytu, tak do domu nebo do kanceláře je nesmírně bohatá a vybírat můžeme z nejrůznějších typů, materiálů, barev a odstínů od českých i zahraničních výrobců. Kromě dveří si u stejných prodejců často můžeme koupit i další vybavení, jako např. okna, garážová vrata atd.

Prohlédněte si aktuální akční leták JyskNahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné.

Největší výrobci dveří

SAPELI – největší výrobce dveří v České republice. Společnost SAPELI se může pochlubit dlouhou tradicí – její kořeny sahají až do 19. století. Dnes je firma jedničkou na českém trhu interiérových dveří a nabízí nejširší nabídku. Kromě interiérových dveří si u ní můžeme vybrat také vchodové dveře, speciální dveře, posuvné dveře, zárubně, prosklené stěny nebo kliky a kování. S produkty SAPELI se u nás můžeme setkat na mnoha prodejních místech nebo přímo v SAPELI centrech, která jsou v Praze, Hradci Králové, Brně, Olomouci a Jihlavě. Bližší informace o této firmě a jejích produktech pak najdeme na internetových stránkách www.sapeli.cz.

SOLODOOR – další tradiční česká firma, která se zabývá výrobou a prodejem různých typů dveří. Solodoor na našem trhu působí už od roku 1998 a dnes v nabídce této společnosti najdeme širokou nabídku interiérových dveří, vchodových dveří, speciálních dveří, zárubní, světlíků, dezénů a prosklení dveří. Na webových stránkách www.solodoor.cz se můžeme podívat na kompletní nabídku produktů, e-shop, seznam prodejních míst, bližší informace o firmě atd.

SEPOS – jeden z nejvýznamnějších dodavatelů dveří v Česku. Společnost SEPOS nabízí interiérové dveře, vchodové dveře, speciální dveře, zárubně a kování. Prodejny SEPOS jsou ve většině velkých měst České republiky, včetně Prahy, Brna, Hradce Králové nebo Ostravy. Centrála firmy je pak v Jihlavě, kde je i samostatná prodejna. Katalog zboží, kontakty na jednotlivá prodejní místa, informace o novinkách a akcích nebo videonávody pak najdeme na internetu na stránkách www.sepos.cz.

okna Macek – tradiční česká rodinná firma, v jejíž nabídce jsou kromě plastových, hliníkových a dřevěných oken také plastové, hliníkové, dřevěné, vstupní a interiérové dveře, dále pak zárubně a garážová vrata. Společnost Okna Macek a.s. má v ČR celkem 45 poboček a prodejem a montáží dveří a oken se zabývá už od roku 1996. Od té doby firma zrealizovala už více než 160 tisíc zakázek a patří tak mezi nejvýznamnější firmy v tomto oboru na našem trhu. Veškeré podrobné informace si můžeme přečíst na webu www.oknamacek.cz, kde si mimo jiné můžeme požádat o zpracování cenové kalkulace.

Hörmann – jeden z předních výrobců garážových vrat, dveří, pohonů atd. v Evropě. Od roku 1998 působí společnost Hörmann i v České republice, kde vybudovala velký sklad. Více informací o produktech této firmy, prospekty, dokumentace a videa pak nalezneme na internetové stránce www.hormann.cz.

DOOREG – poslední firmou, na kterou se blíže podíváme, je společnost DOOREG s.r.o. Ta je dodavatelem nejen dveří, ale také oken, kování, stínící techniky, stavebních pouzder, vrat a bran, skříní a nábytku, schodů, podlah a doplňků. DOOREG je mimo jiné také oficiálním distributorem a dovozcem firmy POL-SKONE. Na internetu se na podrobné informace o všech produktech, ceníky, bazar atd. můžeme podívat na adrese www.dooreg.cz.


Reklama:


Dveře Porta Doors

Dveře a podlahy WOODCOTE - Váš dodavatel dveří Porta Doors.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!